Adaptive Mind

Adresa: Evropa

Posted on: 2. září 2008

Pod hlavičkou „Nejlepší blogy na wordpress.com“ jsem dnes nalezl zase trochu energie do života. Je to vlastně dobře, že jsou podobným způsobem zvýrazněny kontroverzní témata jako rasismus. Alespoň mi to umožnilo získat lepší vhled do způsobu uvažování lidí, kteří vyznávají jiný názor než já.

Stojím si za osobní zodpovědností každého jedince, protože to je jediné spravedlivé uspořádání. Neznamená to ale, že by si měl každý hrabat pod sebe – spíš jde o snahu pochopit, co se děje kolem nás, vytvořit si zdravý názor a na základě poptávky veřejnosti se snažit být lidem kolem sebe něčím užitečný.

Někdo se dokáže realizovat v práci a stačí mu pocit, že odvede státu daně a ten se již postará o osoby, které z nějakého důvodu nemají stejnou výchozí situaci. Někdo i po sklizni výsledků své práce část vyprodukovaných statků věnuje na dobročinné účely a někdo stráví prací pro ostatní bez požitků pro sebe sama celý život. Rozhodnutí je ale na každém z nás. Je ovšem třeba zajímat se o to, jak je výsledek naší práce (ať už ve formě daní, příspěvků nebo vydané energie) využit. Příležitost dělá zloděje, ale teprve lhostejnost umožňuje jeho beztrestnost!

Nechci nikomu nic dlužit. Všechno si chci sám zasloužit. Nečekám, že mi něco spadne do klína a respektuju každého, kdo má svoje touhy a potřeby. Stejně tak vnímám, že některé touhy a potřeby jsou neoprávněné – pak se proti nim ohrazuju, ale vždy svůj názor vyvozuju z aktuálních souvislostí.

Doufám, že uvažujete podobně – že sami toužíte po informacích, přemýšlíte, dedukujete a nebojíte se vyslovit vlastní názor i s vědomím, že nemusí být správný. Člověk přece chybuje – když to ale dokáže přiznat a poučí se z toho, nemůže na tom nikdy tratit. Teprve autorita nabytá prostřednictvím úsudků ostatních o vaší osobě vám může dát právo být vyslyšen nikoliv váš původ nebo barva kůže.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Sleduj mě na Twitteru

Moje twíty

RSS Google Reader

  • Objevila se chyba, RSS zdroj je pravděpodobně mimo provoz. Zkuste to později.

RSS 417.cz

  • Objevila se chyba, RSS zdroj je pravděpodobně mimo provoz. Zkuste to později.
%d bloggers like this: